Ayşegül Evleniyor Davetiyeleri’nde kullanılan tüm kağıt ve karton türleri, %100 geri dönüşümlüdür.…

Tüm davetiyelerimiz ve davetiye setlerimiz, FSC sertifikalı kağıt ve karton ürünleri üzerlerine basılmaktadır.

FSC™ (Forest Stewardship Council), ormanların çevresel açıdan kabul edilebilir, toplumsal açıdan faydalı ve ekonomik olarak uygulanabilir kullanımını destekleyen bağımsız, kar amacı gütmeyen, devlete bağlı olmayan bir kuruluştur. FSC’nin vizyonu, gelecek nesillerin hak ve ihtiyaçlarından ödün vermeden, dünya üzerindeki ormanları şimdiki neslin sosyal, ekolojik ve ekonomik hak ve ihtiyaçlarına uygun şekilde kullanmaktır.

PEFC (Orman Koruma ve Gözetim Zinciri Sertifikasyonu)

PEFC sertifikası, kullandığınız kağıdın sürdürülebilirliği olan ormanlardan elde edilen selülozdan yapıldığını, yapım sürecinde orman kaynakları ile ilgili nüfusun ekonomik ve sosyal refahına uygun şekilde davranıldığını gösterir.

PCF (Klorsuz İşlem)
Geri dönüştürme işleminin ağartma adımında klor kullanılmadan üretilen kağıt.

AB EKOLOJİK ETİKETİ:
Avrupa Ekolojik Etiketi, ulusal seviyedeki uygulamalardan sorumlu bağımsız ve tarafsız kuruluşlardan oluşan Avrupa Komisyonu tarafından verilen bir Avrupa sertifikasıdır.
AB Ekolojik Etiketi, kağıt üretiminde düşük hava ve su salımında bulunulduğunu, elektrik tüketiminin düşük olduğunu, atık yönetiminin iyi yapıldığını ve insan sağlığı açısından gerekli tedbirlerin alındığını gösterir.

Fsc All green

Beğendiniz mi?

%100 Geri Dönüşüm” yazısında 2 düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir